Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден
Добредојдовте на еШопинг.мк !

Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден

Адитив октанска моќ – Sonax 514100

шифра 514100
Цена

349.00 ден

Aditiv oktanska mok – Sonax 514100

Средството е формулирано да го зголеми бројот на октаните во оловните и безоловните горива. Овозможува моментално подобрување на моќта н амоторот. Ги спречува штетите кои настануваат поради редукцијата на горивото. Му дава на горивото октанска подршка за мазно согорување без намалување на моќноста. Го зголемува бројот на октаните за 2 до 3 единици. Се избегнува механичката штета предизвикана од редукција на горивото(пукање на моторот). Го штити од абење лежиштето на вентилот. Ја намалува потрошувачката на горивото. Ја подобрува работната способност и забрзувањето на машината. Може да се користи и за оловни и за безоловни горива. Не содржи оловни компоненти, ниту алкохол. Безбеден е за употреба и на возила со катализатор на издувните гасови и возилата кои имаат сензори за проток на воздухот во моторот, како и кај возила со турбо полнач. Безбедно е за употреба во сите делови од моторот вклучително и за пластичните и еластични делови. Нето: 250 мл.

Количина:

Vendor Information

  • Store Name: Avto oprema 1
  • Подавница Avto oprema 1
  • 5.00 5.00 rating from 3 reviews

Со кликање на копчето "Се согласувам", се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на употребата на веб-страната, подобрување на навигацијата и прикажување на релевантна содржина.