Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден
Добредојдовте на еШопинг.мк !

Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден
Купи!

Philips H7 LED Ultinon PRO9000 – 720931

шифра N/A
Цена

11,618.00 ден

Philips H7 LED Ultinon PRO9000 – 720931
Новите ЛЕД светла на Philips Ultinon Pro9000 обезбедуваат исклучителна видливост додека возите. Тие произведуваат униформно осветлување до 250% посветло од законскиот минимум за халогени светилки. Нивниот оптимален спектар гарантира подобра видливост на патните знаци. Погледнете понатаму, реагирајте побрзо!
– Иновативни LED сијалици за ентузијасти за возење.
– Philips Ultinon Pro9000 сијалици поставија нов стандард за LED сијалици.
– До 250% повеќе светлина 5800 к
– Животен век до 5000 часови.
– Обезбедуваат побела светлина за оптимални перформанси.
Philips Ultinon Pro9000 светилките се секогаш чекор напред во перформансите, благодарение на нивниот исклучителен квалитет Lumileds TopContact LED чипови.
Philips Ultinon Pro9000 светилките се компатибилни со 12 V и 24 V електрични системи, а со тоа и со повеќето типови возила.

IP65 сертифицирани, светилките Philips Ultinon Pro9000 се отпорни на прашина и вода. Тие исто така се во согласност со регулативите во врска со електромагнетното мешање и особено со стандардите на автомобилскиот сектор за електромагнетни пречки. Прецизно изработени за да ги задоволат современите побарувања на патиштата, тие ја обезбедуваат издржливоста што ја бараат денешните возачи.

Количина:
Категории ,

Vendor Information

  • Store Name: Avto oprema 1
  • Подавница Avto oprema 1
  • 5.00 5.00 rating from 3 reviews

Со кликање на копчето "Се согласувам", се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на употребата на веб-страната, подобрување на навигацијата и прикажување на релевантна содржина.