Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден
Добредојдовте на еШопинг.мк !

Кошничка -

0.00 ден
0
Избрано 0 продукти во кошничката.
Вкупно 0.00 ден

Црковен живот за почетници

шифра N/A
Цена

100.00 ден

Протоереј Александар Торик

Една од првите книги кои што е издадена од Брегалничка Епархија е ,,Црковен живот за почетници” од Александар Торик.

Тоа е книга не само за почетници, туку и воопшто за многу Христијани кои веќе живеат црковен живот. Бидејќи, за жал, сите сме денеска духовни младенци во верата.

Значи, после периодот на безбожнисштво, комунизмот, безмалку, одново ги учиме основните поими во верата, така да, таа книга е за секој на почетокот да му ги објасни основните поими и за верата и за храмот и за Причеста и за исповедтта, за духовниот отец и во однос на однесувањето во храмот и во многу други работи.

Количина:

Vendor Information

Со кликање на копчето "Се согласувам", се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на употребата на веб-страната, подобрување на навигацијата и прикажување на релевантна содржина.