You are here:

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2

790.00 ден

Оваа неверојатна книга им покажува на девојчињата дека можат да бидат сè што сакаат.“

– Мелинда Гејтс

Продолжението на сензационалниот бестселер на „Њујорк тајмс“ ги инспирира девојчињата низ целиот свет повеќе да сонуваат, повисоко да целат и посилно да се борат. „Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2“ е целосно нова колекција од сто приказни за добра ноќ што слават извонредни жени, од Нефертити до Бијонсе, од Розалинд Френклин до Џ. К. Роулинг.

Кралици и активистки, балерини и правници, пирати и компјутерски научници, астронаути и изумители – чудесна книга што дава чувство дека сè е можно.

„’Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња‘ повторно со нас!“

– Ејми Полерс Смарт Грлс

„Суштинско четиво за девојчиња, а и за момчиња; на децата што ќе ја читаат оваа книга пред спиење им се гарантираат големи и инспиративни соништа.“

– Фиона Ноубл, „Гардијан“

„Се чини заспивањето никогаш не било подобро.“

– Тејлор Питман, „Хафингтон пост“

Детали за достава

Достава за 3-5 работни денови .